Eğitmenlerimiz

Her Seviyeye Uygun, Profesyonel Eğitmenler
GM Barış Esen

Barış Esen, 3 Kasım 1986’da Antalya’da doğdu. Satranç oyununa 1996 yılında henüz 10 yaşındayken başladı. İlk önemli turnuvasına 13 yaşında katılan Esen, kısa bir süre sonra Türk satrancında ‘’ilkleri başaran kişi’’ olarak anılmaya başladı.

1999-2010 yılları arasında elde ettiği birçok Türkiye Şampiyonluğunun yanı sıra uluslararası arenada da altın madalyalar kazanarak Türk satrancında gurur duyulan en önemli isimlerden biri haline geldi.

2004 yılı Avrupa Şampiyonasında Fide Ustası olmayı bekleyen Esen, gösterdiği efsanevi performans sonucu direkt olarak Uluslararası Usta (IM) ünvanına erişerek, aynı zamanda Türkiye’nin en genç uluslararası usta olma rekorunu kırdı. Dünya çapında ilgi çeken turnuvalarda farklı rekorlara kırmaya devam eden Esen, 2011 yılında  (Avrupa Şampiyonası tarihinde o zamana kadarki en yüksek performans gösteren Türk oyuncu olarak) büyük usta ünvanı (GM) almaya hak kazandı.

2016 yılında ise Dünya Satranç Olimpiyatlarında başarılı bir performans göstererek Türkiye’nin 6. olmasında önemli bir rol oynamıştır.  (Türk A Milli Takımının bugüne kadar aldığı en iyi derece)

Profesyonel oyunculuğun yanı sıra uzun yıllardır İzmir’in köklü kulüplerinden Karşıyaka Satranç Merkezinin baş antrenörlüğünü yürüten büyük usta Esen, chessinside.com bünyesinde orta ve ileri seviye yetişkinlere ders vermektedir.

WGM Nafisa Muminova

Nafisa Muminova 1 Şubat 1990’da Özbekistan’da doğdu. Dört yaşından beri satranç oynayan Nafisa 2009 yılında Kadın Uluslararası Usta (WIM) 2013 yılında ise Kadın Büyük Usta (WGM) ünvanına erişti. Olimpiyatlar öncesi 2004 Dünya Satranç Şampiyonu Özbek Büyük Usta Rustam Kasimdzhanov ile çalışan Nafisa, Özbekistan kadın milli takımının birinci masasında yıllarca başarılı performanslar sergiledi. 2013-2014 Fide Kadınlar Grand-Prix serisinde yer almasının yanı sıra Dünya Gençler ve Kadınlar Şampiyonası gibi birçok turnuvada da önemli dereceler elde etti.

Nafisa, 2012’den beri ülkesinde kurmuş olduğu ‘’Sky Chess’’ satranç okulunda dünya çapında başarılar elde eden öğrenciler yetiştirmektedir. İngilizce, Rusça, Özbekçenin yanı sıra akıcı bir şekilde Türkçe konuşabilmekte chessinside.com bünyesinde tüm seviyelere ders vermektedir.

GM Mert Erdoğdu

Mert Erdoğdu 1979 yılında İzmit’te doğdu. Satranç sporuna Galatasaray lisesinde okurken başladı. 2001 yılında FM (Fide Ustası), 2003 yılında IM (Uluslararası Usta), 2017’de ise GM (Büyük Usta) ünvanını kazandı. 2016 yılında Türkiye Şampiyonu olan Erdoğdu aynı zamanda uluslararası birçok turnuvada da önemli başarılar elde etti. Antrenörlük kariyerinde ise Fide Trainer ( Baş Antrenör )  ünvanına sahiptir ve uzun yıllardır Türkiye ve dünya çapında dereceler elde eden sporcular yetiştirmektedir.

Önemli Başarıları :

 • Türkiye Satranç Şampiyonası 1.’lik
 • Akdeniz Şampiyonası 1’lik
 • Uluslararası Heviz ( Macaristan ) Açık Satranç Turnuvası 1.’lik
 • Türkiye Ustalar Şampiyonası 1.’lik
 • Türkiye Yıldırım Şampiyonası 1.’lik
 • Corus Wijk Aan Zee ( Hollanda ) Kalifikasyon Turnuvası 2.’lik
 • Çanakkale Troya Festivali Açık Satranç Turnuvası 1.’lik

Bireysel turnuva başarıların yanı sıra 2000-2010 yılları arasında Türk milli takımında yer alarak Türkiye’yi Satranç Olimpiyatlarında başarılı bir şekilde temsil etmiştir. chessinside.com bünyesinde baş antrenör olarak tüm seviyelere ders vermektedir.

FM ORKHAN EMİNOV

Orkhan Eminov 21 Ekim 1989’da Bakü’de doğdu. Azerbaycan yaş gruplarında birçok şampiyonluk elde eden Eminov, Türkiye’nin önemli kulüplerinden gelen antrenörlük tekliflerini değerlendirmek için Türkiye’ye yerleşerek, milli takıma Avrupa dereceleri elde eden sporcular yetiştirdi.

2010 Yılında tıp bölümünü kazanarak üniversite hayatına başlayan Eminov, yoğun eğitim programına rağmen satrançtan kopmayarak iki kez Türkiye Üniversiteler Arası Şampiyonu oldu.

En Önemli Başarısı:

2015 Yılı Türkiye Kupası Şampiyonluğu

chessinside.com bünyesinde başlangıç seviyesinden 2000 elo seviyesine kadar eğitim vermektedir.

WIM ZEHRA TOPEL

Zehra Topel, 13 Nisan 1987’de Bulgaristan’ın Şumen kentinde doğdu. 2007’den beri Uluslararası Kadın Ustası (WIM) FIDE unvanına sahiptir. Annesi, Zehra’nın kuzenine bir satranç takımı hediye etmesiyle sekiz yaşında kuzeniyle satranç oynamaya başladı. Aynı zamanda babasının da satranç eğitmeni olması sayesinde Zehra, küçük yaşlardan itibaren önemli başarılara imza attı.

Önemli Başarıları:
Türkiye Satranç Şampiyonası (Kadınlar)

 • 2001 U14 – Şampiyonluk
 • 2003 U16 – Şampiyonluk
 • 2007(Genel) – Şampiyonluk
 • 2009(Genel) – 2.lik

Avrupa Satranç Şampiyonası (Kadınlar)

 • 2002 – 7. lik
 • 2003 Küçükler Şampiyonluğu

Akdeniz Satranç Şampiyonası (Kadınlar)

 • 2003- Gümüş Madalya

chessinside.com bünyesinde başlangıç seviyesinden 2000 elo seviyesine kadar eğitim vermektedir.

FI Deniz Seyhanoğlu

Deniz Seyhanoğlu, 1988 yılında Kadıköy’de doğdu. Lisans eğitimini
Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, Yüksek Lisansı ise Marmara
Üniversitesi Egzersiz ve Spor Psikolojisi Bölümü’nde tamamladı.

Satrançta, 2005-2006 yıllarında 18 yaş altı milli takım oyuncusu olup, 2002, 2005
ve 2006 yıllarında İstanbul ortaokullar ve liseler turnuvalarda şampiyonluklar elde etti.
2003-2019 yılları arasında birçok Süper Lig takımında mücadele ederek önemli derecelere imza attı.

Satranç antrenörü olarak TSF’den 4.Kademe Baş Antrenör Belgesi ve FIDE’den
Fide Instructor (FI) belgesi almaya hak kazandı.

2012 yılından beri Türk Milli Takım Altyapı antrenörlüğü yapan ve aynı zamanda birçok satranç kitabı yazan Seyhanoğlu, Chessinside.com bünyesinde başlangıç ve orta seviyeye yönelik dersler vermektedir.

Ilgaz Gümüştaş

(Güncel ders boşlukları en altta yer almaktadır.) 

1982 Yılında İstanbul’da doğan Ilgaz Gümüştaş satrancı dedesi felsefe öğretmeni Rahmi Taşçıoğlu’ndan öğrendi. Sporculuk kariyerinde birçok özel turnuvada şampiyonluk elde eden Gümüştaş, 7 yıl boyunca Salihli Sardes Spor Kulübü’nün takım kaptanlığı yaptı ve takımın Yöresel ligden 1.Lig’e yükselmesinde önemli katkılarda bulundu.

Antrenörlük kariyerinde ise Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisi olan Galatasaray Lisesi dahil birçok farklı kurumda çalıştı. Avrupa Okullararası Satranç Şampiyonası (Yunanistan) ve Dünya Yaş Grupları Şampiyonası’nda (Brezilya) yetiştirdiği Türkiye Şampiyonu öğrencisiyle ülkemizi başarıyla temsil etti. Ayrıca Gümüştaş, uzun yıllar boyunca görme engelli satranç sporcuları için gönüllülük esasına dayalı farklı projelerde bulundu. Görme Engelliler A Milli Takımı baş antrenörlüğü yaptığı sürede, milli takımımızın Dünya Takımlar Şampiyonası’nda (2018- Bulgaristan) tarihimizdeki en yüksek dereceyi elde etmesinde önemli rol oynadı.

Bugüne kadar 5 satranç kitabı yazdı.Bir Satranç Hafıza Oyunu tasarladı.
( Kitap Bilgileri : https://www.kitapyurdu.com/yazar/ilgaz-gumustas/37487.html )

15 senedir Birgün gazetesinde haftalık satranç köşe yazısı yazmakta, Chessinside.com bünyesinde başlangıç ve orta seviye satranç dersleri vermektedir.

Güncel Saatler (Lütfen satın alma işlemi esnasında seçtiğiniz saati belirtiniz):

Pazartesi : Dolu

Salı: Dolu

Çarşamba: Dolu

Perşembe: Dolu

Cuma: Dolu

Cumartesi: Dolu

Pazar: 15:00-16:00 / 18:00-19:00 

ELVAN AŞAN

(Güncel ders boşlukları en altta yer almaktadır.) 

1993 yılında Çorlu’da doğan Elvan babasının satranç öğretmeni olması vesilesiyle erken yaşlarda satrançla tanışma fırsatı buldu. 2001 yılında katıldığı milli takım seçme turnuvasında kendi yaş grubunda milli takıma girmeyi başarıp, bu başarıyı on yıl boyunca aralıksız tekrarladı. 2003 yılı 10 yaş grubunda Türkiye Şampiyonu olup, Dünya yaş grupları, Avrupa Yaş Grupları, Dünya On Altı Yaş Altı Satranç Turnuvası gibi birçok uluslararası turnuvada ülkemizi başarıyla temsil etti. Üniversite yıllarında ise Üniversiteler Arası Türkiye Kadınlar Şampiyonasında, namağlup şampiyon oldu. Aynı zamanda on yıl boyunca Türkiye’nin en üst ligi olan Süperlig’te İTÜ ile şampiyonluklar elde ederek birçok takımsal başarıya da imza attı.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra; uzun yıllardır başlangıç seviyesine yönelik 2. Kademe antrenörlük belgesiyle farklı kurumlarda çalışmaktadır. chessinside.com bünyesinde başlangıç ve orta seviye dersleri vermektedir.

Güncel Saatler (Lütfen satın alma işlemi esnasında seçtiğiniz saati belirtiniz):

Pazartesi:  17:30-18:30

Salı: 16:30-17:30 

Çarşamba: DOLU

Perşembe: 17:00-18:00 

Cuma:  DOLU

Cumartesi: 10:00-12:00 , 15:00-17:00 19:00-20:00

Pazar: 10:00-11:00 , 16:00-18:00

MEHMET ALİ SARAÇ

1985 doğumlu Mehmet, fizik bölümünden mezun olduktan sonra ikinci kademe antrenörlük belgesini aldı. Farklı illerde elde ettiği il birinciliklerinin yanı sıra on iki senelik antrenörlük kariyerinde birçok başarılı sporcu yetiştirdi.

Profesyonel olarak sadece antrenörlükle ilgilenen Mehmet Ali, chessinside.com bünyesinde başlangıç ve orta seviye dersleri vermektedir.

OZAN ÖZ

Satranca 10 yaşında başlayan Ozan, İlk resmi turnuvasına yıllar sonra 2009 yılında İzmir’de katıldı.  2011-2012 sezonu yaş gruplarında İzmir Şampiyonluğu ünvanını ve aynı yıl satranç liginde oynadığı Altay ile genç masa şampiyonluğunu elde etti. Oyunculuk kariyerinde süper lig dahil tüm liglerde oynayarak birçok başarıya imza atan Ozan,  bir yandan da antrenörlükle ilgilenerek milli takıma Türkiye’yi uluslararası arenada temsil eden sporcular yetiştirdi.

chessinside.com bünyesinde sadece milli takım hedefi olan seçili sporcularla çalışmaktadır.

‘’ Üç yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olmamda, iki kez dünya ikinciliği kupasını kazanmamda çok büyük rol oynayan GM Mert Erdoğdu Hocama çok teşekkürler!’’

IM Can Işık
Türkiye’nin en genç uluslararası ustası

‘’ Zehra, milli takımdaki en yetenekli kadın ustalardan biriydi. Londra’daki çalışmaları sebebiyle bir süre takımdan ayrı kalsa da başarılı bir şekilde geri döndü. Büyük bir yetenek, harika bir öğretmen. Onunla çalışan çocuklar çok şanslı.’’

GM Adrian Mihalcisin
Türkiye Kadınlar Milli Takım Antrenörü

‘’ Nafisa, satranç tutkusu, naif kişiliği ve oyun bilgisi bakımından birçok sporcuya ilham vermekte. Kendisi gibi daha birçok şampiyon yetiştireceğine eminim. ‘’

GM Rüstem Kazımcanov
2004 Dünya Satranç Şampiyonu

‘’ Kimle çalışırsa çalışsın, çalıştığı kişinin satrancına çok şey katacağı aşikar. Sevgili dostum Orkhan’a canı gönülden başarılar diliyorum’’

GM Shakriyar Mamedyarov
Efsanevi Azerbaycanlı Büyükusta

 • %20 İndirim

  Haftada 2 ve üzeri ders alımlarınızda %20 indirim

 • Interaktif Eğitim

  Teori ve pratiğin bir arada işlendiği öğrencinin aktif olduğu keyifli dersler

 • Sertifikalı Eğitmenler

  Her seviye ve yaşa uygun alanında uzman eğitmenler

 • Uygun Fiyatlar

  Seviyeye göre planlanmış, uygun fiyatlar